Azylový dom pre bezdomovcov, ktorí by sa živili chovom a predajom rýb.
INŠPIRÁCIE

NÁVRH
Rašínovo nábřeží:
- výhodné dopravné spojenie - transport rýb loďami po Vltave, alebo nákladnými autami po pevnine, vďaka rampám možnosť zísť autom až na náplavku
- dostupnosť pre obyvateľov - tramvaj, metro, prívoz, kúsok od centra
- vačšina návštevníkov miestnych, málo turistov
- konanie farmárskych trhov - možnosť predávať ryby
azylový dům je ok, proc chov ryb?? ph
OdpovedaťOdstrániťBezdomovci se neživí chovem ryb. To je práce. Nemohl by to být nějaký mnišský nebo jeptišský řád? Klášter.
OdpovedaťOdstrániťTen chov rýb som navrhla kvôli tomu, aby nejak pracovali, nemúsí ísť len o ryby, môže to byť napríklad aj upratovanie náplavky, staranie sa o zeleň, odhadzovanie snehu v zime, atď. Proste aby niečo robili a zarobili si na seba, aby to bolo prospešné aj pre mesto, aby sa začlenili späť do spoločnosti. Nechcem aby to bolo miesto kde budú chodiť na noc len prespávať a potom sa celý deň túlať po meste. Týmto spôsobom by si postupom času mohli zarobiť aj na vlastné bývanie.
OdpovedaťOdstrániťNemuselo by ísť len o bezdomovcov, mohli by to byť aj iný spoločensky nežiadúci ľudia, napríklad bývalí trestanci, alkoholovo/ drogovo závislí. Vytvorilo by sa pre nich niečo ako chránené dielne.
Na Slovensku prebiehal podobný projekt, tu je odkaz:
http://www.notabene.sk/swift_data/source/knihy/kristof.pdf
Ryby kvôli tomu, že Vltava na to poskytuje vhodný priestor, zásoby vody, zásoby rýb. Navyše prístavy a brehy riek bývali často v minulosti miestom predaja čerstvých rýb, funguje to aj dnes, napríklad na Úhlave v Nýrsku.
Kláštor ako miesto rozjímania, práca, charita? To by bolo asi možné robiť aj na brehu, neviem či by využili to, že plávajú...
OdpovedaťOdstrániťchov ryb je náročná a odborná práce, musite si vybrat, chov ryb nebo bezdomovci, ph
OdpovedaťOdstrániť